Bio FALAFEL - instantní směs 200 g

Bio FALAFEL - instantní směs 200 g
Dostupnost: 
ihned
BIO
Cena:45 Kč

Falafel - malé smažené kuličky z cizrnové mouky a koření - je arabský pokrm určený pro karavany v poušti. Je velmi výživný a bohatý na vlákninu. V arabských zemích se falafel často podává zabalený v chlebové placce se zeleninou (často rajčaty a petrželí, někde s nakládanou zeleninou či smaženým lilkem) a tahini zředěným vodou a citronovou šťávou. Falafel je vynikající i s jogurtovou zálivkou nebo "po česku" s vařeným bramborem a kečupem.

SLOŽENÍ: extrudovaná cizrnová drť*, extrudovaná pšeničná celozrnná mouka*, sušený česnek*, směs přírodního koření*, mořská sůl (2 %). Složky označené * pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.

PŘÍPRAVA: Obsah sáčku smícháme se studenou vodou na hustou kaši a necháme 10 minut ustát. Tvoříme malé kuličky nebo placičky, které smažíme na oleji. Můžeme použít např. olivový olej nebo palmový či kokosový tuk značky RAPUNZEL. Před smažením můžeme kuličky obalit v sezamovém semínku. Zajímavou obměnou je přidání jednoho vajíčka do směsi. Směs je pak nutno trochu přisolit, protože vejce váže sůl.

TIP: Instantní falafel lze použít jako všestranné plnidlo zeleninových či masových karbanátků a směsí pro plnění paprik a podobně. Smícháním se strouhankou v poměru 1:1 získáme vynikající směs na obalování smažené zeleniny.

cena za 200g