Bio lněný olej za studena lisovaný 100 ml

Bio lněný olej za studena lisovaný 100 ml
Dostupnost: 
ihned
BIO
Cena:100 Kč

Rostlina se nevyužívala pouze jako zdroj olejnatého semínka, ale také velmi ceněného lněného vlákna. Len, který se kdysi využíval především v oblasti Středozemního moře a střední Evropy, se nyní pěstuje hlavně ve východní Evropě, Rusku a Spojených státech.
Lněná semínka, používaná při výrobě výběrového lněného oleje značky RAPUNZEL, byla vypěstována podle zásad kontrolovaného ekologického zemědělství a zpracování probíhá přímo v mateřském závodě společnosti v německém Legau. Tento lněný olej byl bez přístupu světla, vzduchu a tepla šetrně lisován a plněn podle technologie OXYGUARD, díky které se značně omezí oxidační procesy v oleji před otevřením lahvičky.

POUŽITÍ: Náš výběrový lněný olej se vyznačuje jemně oříškovou chutí, která se skvěle hodí k salátům a do teplých pokrmů po vaření. Dipy a studené omáčky získají se lněným olejem zajímavé aroma. Je velmi chutný s bramborami na loupačku a tvarohem, do fazolového či čočkového salátu a do salátu z brambor a sekaných ořechů. Olej je velmi choulostivý a tepelným zpracováním se cenné látky ničí. Nenajdete-li ve své kuchyni pro lněný olej použití, můžete jej užívat lžičku denně pro zdraví.

TIPY PRO SKLADOVÁNÍ: Lahvičku pečlivě zavírejte: Olej musí být chráněn před kyslíkem, protože ten ničí nenasycené mastné kyseliny.

Skladujte v temnu: Světlo je největší nepřítel plnohodnotných olejů, protože mnohonásobně urychluje reakci mastných kyselin se vzdušným kyslíkem.
VÝŽIVOVÉ INFORMACE: Esenciální trojnásobně nenasycená alfa-linolenová kyselina je v rostlinné říši velmi vzácná. Díky vysokému obsahu této látky je lněný olej jedním z nejcennějších jedlých olejů vůbec. V našem výběrovém lněném oleji je díky speciálnímu postupu zpracování obsažena v mimořádně vysoké koncentraci (53 %). Kyselina linolenová poskytuje tělu omega-3 kyseliny, které působí preventivně například při srdečních a cévních onemocněních a při vzniku cukrovky.V kombinaci s ostatními oleji může lněný olej optimalizovat vstřebávání mastných kyselin. Vysoký obsah vitaminu E také stojí za zmínku.

cena za 100ml