Naši dodavatelé/zařaďte se mezi ně

i VY se můžete stát naším dodavatelem! Nabídněte nám svě výpěstky, výrobky, přebytky případně cokoli dalšího. Určitě se na nějaké formě spolupráce domluvíme. Jen zdůrazňujeme, že nemáme zájem o cokoli, co je chemicky ošetřeno, chemicky hnojeno atd., samozřejmě příroda nevadí.


Prodáváme jen ekologicky čisté potraviny.


Níže uvádíme seznam našich dodavatelů.

Rodinná firma zabývající se výrobou pečiva podporujícího zdraví a kondici, věnuje se převážně zdravé výživě. Vyrábí žitné pečivo v BIO kvalitě.

Pražírna kávy APe je rodinná firma sídlící v Křižanech v Podještědí (cca 20km od Liberce). Od počátku je kladen důraz především na nejvyšší kvalitu, tradici a osobní přístup k zákazníkům. Nakupují jen ty nejlepší suroviny a přesto se snaží držet ceny na přijatelné úrovni. Za dobu existence si ověřili, že i malá pražírna najde svůj okruh zákazníků hledajících prvotřídní kávu. Snaží se stále rozšiřovat sortiment, aby Vám mohli nabídnout co možná nejširší paletu světově ceněných káv.

 

Firma APIMED byla založená v r. 1998 jako završení dlouholeté chovatelské činnosti, kdy její začátky sahají až do r. 1982. Kromě vlastní produkce medu a včelích produktů má firma vybudovanou síť výrobců - včelařů v rámci celého Slovenska včetně ekologicky nejčistších oblastí.

FIREMNÍ VIZE

Jsme inovativní firmou s transparentní majetkovou strukturou a profesionálním výrobním zázemím. Náš styl práce je odrazem naší zvídavosti a otevřenosti vůči požadavkům zákazníků, kteří nás inspirují. Milujeme věci, které jsou v harmonii s tradičními hodnotami. Přesto vytváříme koncepty a výrobky, které mají snahu se stát nadčasovými. Zajištění kvality a použití přírodních složek při výrobě pro nás znamená respekt a úctu k životním hodnotám spotřebitelů. Chceme i nadále dělat to, v co věříme, že lidem může pomoci a je v souladu s životním prostředím. Jen tak dosahujeme určité míry originality a jedinečnosti, nikoli cesty spojené s hlavním proudem.

 

NAŠE FILOZOFIE

 • Jsme český výrobce bylinných čajů a doplňků stravy
 • Klademe důraz na kvalitu a doložitelnost původu bylin
 • Čajové směsi mícháme dle vlastních originálních receptur
 • Naší nejvyšší prioritou je dlouhodobá spokojenost zákazníků
 • Uplatňujeme osobní přístup v obchodních i pracovních vztazích

ovoce zelenina, česká společnost sídlící v Turnově a specializující se od roku 1994 na distribuci ovoce a zeleniny

Cílem firmy je dodávat na český trh hlavně potraviny, které zde chybí, nejsou k dostání ve vyhovující kvalitě nebo je jich málo, a jsou proto drahé. Snaží se vyhledávat ty nejlepší dodavatele těch nejkvalitnějších výrobků. Je zřejmé, že biopotraviny a potraviny zdravé výživy musí být kvalitnější než běžné potraviny. Proto se rozhodli pro cukr z Mauritia, který je považován za nejkvalitnější přírodní cukr na trhu či pro velmi kvalitní kávu DiCaf. A proto také již několik let spolupracují s německou firmou RAPUNZEL, jejíž výrobky pravidelně získávají ocenění profesních sdružení a ceny na mezinárodních veletrzích. Pro spolupráci s touto firmou se rozhodli také pro její fair trade projekt HAND IN HAND, který pomáhá zemědělcům a jejich komunitám v rozvojových zemích. Nelze než souhlasit s názorem, že za propastný rozdíl mezi životní úrovní v naší zemi a zemích rozvojového světa můžeme tak trochu svým chováním my všichni, a že koupě sáčku čerstvých para oříšků nebo čokolády z těch nejlepších surovin je dobrý způsob, jak převzít svůj dílek zodpovědnosti a trochu pomoci.

Biopekárna Zemanka – Jan Zeman

Jsme český výrobce sladkých bio sušenek a slaných bio krekrů. Naši provozovnu jsme založili v roce 2006 v malé obci Oříkov u Sedlčan ve Středních Čechách. Všechny naše produkty nesou označení bio, protože při výrobě používáme jen suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství. Naše bio výrobky neobsahují umělé ztužené tuky, bílý rafinovaný cukr, chemické konzervanty, umělá barviva ani aromata.

Všechny produkty pečeme podle originálních receptur Hanky Zemanové a jsou s nadšením připravovány tak, aby měly vysokou kvalitu, ale i skvělou chuť. Získaly proto řadu ocenění jako například Česká biopotravina roku 2007 a 2008 a Nejoblíbenější biopotravina roku 2008. Výrobní postupy splňují kriteria hnutí Slow Food a jsme rovněž držiteli ocenění hnutí Slow Food Prague.

Jsme držitelem mezinárodního certifikátu bezpečnosti potravin BRC a českého certifikátu kvality Klasa. Ročně vyrobíme přes 60 tun pečiva, což představuje více jak 600 000 sáčků skvělých bio sušenek a bio krekrů.

 

Jak pečeme

Pečeme výhradně z bio surovin kontrolovaného ekologického zemědělství. V případě několika málo surovin, které nelze získat v kvalitě bio, využíváme co nejpřírodnější varianty, například mořskou sůl či kypřící prášek bez fosfátů.

Receptury vymýšlíme tak, abychom uspokojili potřeby různých spotřebitelů. Zejména myslíme na mamninky s malými dětmi a lidi, kteří chtějí jíst zdravěji a žít ohleduplněji k přírodě. Rovněž nabízíme řadu bezlepkových bio výrobků, která je výjimečná svým složením i chutí. Není určena jen pro lidi s bezlepkovou dietou, ale pro všechny, kteří mají rádi pohankovou, kukuřičnou či rýžovou mouku a chtějí omezit lepek ve své stravě.

MANIFEST „BOHEMIA OLEJ“

Lisujeme oleje. Zní to jednoduše, ale přesto si připadáme jako kouzelníci. Z kvalitních surovin (ořechy nebo nejrůznější semínka) totiž získáváme ten „elixír života“, díky kterému z jadérka vyroste strom.

Děláme to s láskou, nadšením a baví nás to. Cítíme zodpovědnost nejen za kvalitu a čistotu našeho produktu, ale máme respekt před životním prostředím. Když my nebo partnerský farmář vypěstuje surovinu určenou ke zpracování, uděláme s ní následující:

Náš olej je opravdu „jen olej“. Nenajdete v něm nic, co tam nepatří, žádné přísady, barviva, „éčka“ a podobně.

Nezbavujeme olej jeho typických chutí a vůní rafinací ani jinými metodami. Nepoužíváme dusík pro prodloužení trvanlivosti. Takže pokud vám nebrání alergie, můžete naše oleje bez obav používat, a to, jak se říká, „do sebe, tak i na sebe“.

Všechny naše receptury vytváříme a zdokonalujeme ve výrobním závodu v Zábřehu na Moravě. Naším cílem je vytvářet produkty jinak…kombinovat zdravé a kvalitní suroviny, které by vám chutnaly. Nebojíme se experimentovat a vytvářet originální produkty. Vždyť i cereální tyčinka může mít příchuť zeleniny…

Výroba a naše produkty…
Podstatnou částí výrobní produkce byly zpočátku müsli tyčinky. Tento výrobní program jsme postupně rozšiřovali o výrobu cereálních snacků, následně potom o pekárenské a cukrářské výrobky. Pro privátní značky vyrábíme například brownies se zpracováním pravé belgické čokolády, flapjack, cookies a jiné, při kterých využíváme ruční práci.

Firma zabývající se zdravým životním stylem, především Himalájskou krystalickou solí Cereus a solnými lampami.

motto: Všechny výrobky, které prodáváme osobně testujeme a soustavně používáme ve svém životě. Neustále se vzděláváme v oboru zdravého životního stylu a to ze zdrojů u nás i v zahraničí.
 

ČESKÉ GHÍ – NEJLAHODNĚJŠÍ TUK PRO VÁS!
Naše ghí - přepuštěné máslo či nejpřesněji klarifikované máslo, se vyrábí z českého kravského másla nejvyšší kvality.

Prodej kvalitního českého česneku, přímo od pěstitelů. Díky spolupráci s výzkumnými ústavy (VŠCHT a VÚRV) má zákazník předevší jistotu kvality i původu a zároveň i dlouhodobě nejlepší ceny na trhu.

Na dodávaný česnek je vystaven certifikát, který se velmi dobře osvědčil ve všech zařízeních pravidelně používajících nebo dále nabízejících český česnek, jako obrana proti spekulantům a podvodníkům v okolí, ale také jako aktuálně maximální možná záruka kvality a původu pro zvídavé zákazníky, kteří si na tento certifikát zvykají jako standart a záruku jistoty při nákupu.

 

Motto: Vyrábíme čistě přírodní energetické tyčinky a nápoje! “Síla přírodní energie” je základem naší filosofie a Chimpanzee coby aktivní symbol nás provází ve všem co děláme. Chimpanzee tyčinky a nápoje jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších, čistě přírodních surovin a splňují ty nejnáročnější požadavky na aktivní a především zdravý životní styl. Ochutnejte, nechte se unést přírodní energií a dejte vale chemii.
 

Firma ČOKO bonbon vyrábí i tvarované cukrovinky plněné i neplněné v aseptických obalech, pro potřeby obchodu, reklamních agentur a výrob pod značkou. Nezapomínáme ani na zákazníky, kteří nekonzumují cukr anebo kakao, s výrobní řadou kvalitních produktů pro ně.

uvedla na trh novou produktovou řadu Sladstar - cukrovinky s ječmenným sladem. Pokračuje tak v rozšiřování nabídky vlastních hotových výrobků zaměřených na zdravý životní styl, které jsou určeny pro široké spektrum zákazníků. Jedinečné použití ječmenného sladu místo řepného cukru dělá z tyčinky Sladstar přírodní, zdravý výrobek.

Ječmen a hlavně ječmenný slad je po tisíciletí spjat s člověkem a jeho zdravím. Konzumací ječmenného sladu (v nepivní formě) si zajistíme přírodní zdroj řady vitamínů. Důležitý je obsah vitaminů skupiny B a E, kyseliny pantotenové a minerálních látek, z nichž převažují fosfor s draslíkem, ale jsou tu zastoupeny i vápník, hořčík, mangan, železo, měď, zinek, síra, jod, chrom, selen (látka, jež se osvědčila v boji proti nádorům a je v naší době velmi žádoucí) a nikl.

Nezanedbatelnou složkou ječmenného sladu je vláknina. Ječmenná vláknina pomáhá předcházet zácpě a všem komplikacím s ní spojených včetně karcinomu tlustého střeva. Ječmenný slad snižuje hladinu celkového cholesterolu, LDL cholesterolu (špatného cholesterolu) a triglyceridů.

Výrobce řady Sladstar měl při vývoji na paměti tyto jedinečné vlastnosti ječmenného sladu a snažil se, aby veškeré další suroviny použité při výrobě tyto vlastnosti ještě umocnily. Proto výrobek obsahuje pouze neztužovaný tuk (čisté přírodní rostlinné oleje), kakao a lecitin. Žádná arómata, žádné chemické stabilizátory a žádná barviva dávají Sladstar punc naprosto přírodního výrobku.

Tyčinky Sladstar nenechají chuťové receptory nečinně zahálet, ale zajistí jim jedinečný chuťový zážitek.

K řadě plusů výrobků Sladstar je rovněž nutné zmínit studii o vlivu tyčinky Sladstar na glykemický index konzumenta. Její působení je zcela v souznění výše napsaného a je tak vhodná i pro diabetiky druhého stupně.

Sladstar je jedinečný výrobek díky tomu, že je zde použit sušený ječmenný slad, jehož vliv na zdraví je prověřen staletími a právě tak i jeho výroba. Slad obsahuje vitamíny, minerály a stopové prvky tak, jak je vyrobila příroda a jak je organizmus nejlépe využije. Výrobky jsou čistě přírodní a doplněny pouze ovocem.
 

Společnost Country Life, s. r. o., byla založena na jaře v roce 1991 a byla první, kdo přinesl biopotraviny na český trh. Od počátku jsme chtěli pohlížet na zdravý životní styl komplexně. Nenabízet pouze prodej biopotravin a zdravé výživy, ale také tyto produkty sami pěstovat a vyrábět. Vařit s nimi a naučit i jiné, aby s nimi vařili. Pomoci lidem s praktickou změnou životního stylu a poskytovat informace o rady v této oblasti. Vzdělávat další odborníky v oboru. A to vše spojit s ekologicky hodnotami, které podle nás k harmonickému životnímu stylu nerozlučně patří.

Firma Damodara je rodinný projekt, který vznikl v roce 2001 a zabývá se výrobou a distribucí vegetariánských potravin.
Hlavní snahou je vyrábět potraviny jednoduché, přírodní a bez chemických přísad. Mnohé výrobky jsou určené lidem s různým zdravotním omezením. Najdete zde například sladosti bez cukru, které jsou přirozeně sladké, bez použití umělých sladidel, bezlepkové "rychlovky" jako jsou instantní polévky do hrnku, kaše do hrnku a kdo nechce křoupat pouze bramborové lupínky, pro toho jsou tu vynikající ochucené i naturální luštěninové křupky.

"Do kukuřičných křupek Naturál nepoužíváme nic s éček, ani konzervanty. je to dle složení, kukuřičná krupice a voda žádné další příměsi. Baleno ihned po výrobě, trvanlivost 6 měsíců vydrží až rok v neporušeném obalu a uložené v temnu. "

Naše vize:
Chceme vyrábět zdravé energetické tyčinky z čistě přírodních zdrojů, které nejen rychle doplní energii při zvýšené aktivitě, ale také dodají tělu potřebné množství vitamínů, minerálních látek a vlákniny. Používáme jen ty nejkvalitnější suroviny a s maximální péči dbáme na to, aby naše tyčinky měli kromě funkčních benefitů i jedinečnou chuť.
 

Společnost Domácí dobroty s.r.o. se zabývá předevšm výrobou sušeného ovoce. Doplňkovým sortimentem pak je náš včelí med a švestková povidla. Veškeré ovoce nakupujeme od českých ověřených pěstitelů. Pro sušení používáme pouze kvalitní vyzrálé ovoce. Každý plod projde našima rukama a je s patřičnou péčí zpracován. Ovoce je sušené, nepoužíváme oxid siřičitý na zvýšení trvanlvosti a uchování vzhledu. Jediné používané přípravky jsou cukr a kyselina citronová. Naše ovoce je tak vhodné i pro ty nejmenší. A právě děti je oceňují nejvíce.

 

Firma, jejímž jedním z nosných programů je pěstování rakytníku řešetlákového v rámci ekologického zemědělství a výroba řady produktů zdravé výživy z této rostliny. Všechny tyto produkty jsou zařazeny do programu TENVIT - účinné prevence proti chorobám. V programu TENVIT jsou zařazeny výrobky z rakytníku které obsahují velké množství antioxidantů, nenasycených mastných kyselin, vitamínů a biologicky aktivních látek. Produkty z rakytníku řešetlákového posilují imunitní systém, zlepšují celkový fyzický a psychický stav organizmu a jeho výkonnost.

Nabízí jak jednodruhové byliny, tak i sypané ovocné a zdravotní čaje a další čajové speciality. Nabízíme Vám také koření a sladkosti. Většina z vlastní produkce a také v BIO kvalitě.

 

 

firma FABIO PRODUKT s.r.o. je rodinná, ryze česká firma, která již dvacátým rokem vyrábí jedlé rostlinné oleje vysoké kvality přímo v srdci Českého ráje.

Jakost zboží je prioritou od vzniku společnosti a proto jí je věnována trvalá pozornost. Důkladná kontrola kvality vstupních surovin je hlavní podmínkou při jejich nákupu a příjmu. Suroviny pro výrobu jsou výhradně českého původu a jsou dodávány od spolehlivých obchodních partnerů.

 

Většinu plochy farmy tvoří pastviny, které jsou od jara do podzimu spásány hovězím dobytkem. O údržbu prudkých mezí se starají ovce, které jsou doplňkem hospodářství, podobně jako dvě kobyly.

BIO produkce

Veškerá produkce mléka je zpracovávána na farmě ve vlastní mlékárně na biovýrobky. Farma se zaměřuje převážně na výrobu tvarohů. Z ručně sbírané smetany, z neodstředěného mléka, se vyrábí máslo. Vedlejším produktem je pak podmáslí. Vyrábí hlavně měkké, tzv. čerstvé sýry.

Malá rodinná farma hospodařící v Jindřichovicích pod Smrkem a v Dětřichovci na cca 25 ha převážně luk a pastvin. Zabývá se zejména chovem dojných ovcí a zpracováním ovčího mléka. Postupně rozšířují zemědělské aktivity o pěstování zeleniny, brambor, chov koní a práci s nimi, venkovní chov prasat a drůbeže, pěstování obilí. Preferují zodpovědný přístup přírodě a důraz na kvalitu produktů. Hospodaří v režimu ekologického zemědělství. Maso, sýry a zelenina jsou certifikovány jako bioprodukty. Některé z  výrobků jsou nositeli značky "Regionální produkt Jizerské hory".

Firma HEMP PRODUCTION CZ se zabývá dovozem konopných BIO potravin a BIO kosmetiky značky HANF&NATUR, textilního zboží z konopí značky SATIVA a především výrobou českých konopných produktů pod značkou HEMP PRODUCTION CZ - kosmetiky, potravin, lazurovacích laků atd.

Konopí seté (Cannabis sativa L.) je po staletí uznávanou a hojně pěstovanou užitkovou rostlinou. V současnosti je konopí ceněným zdrojem surovin pro průmysl a řemesla (vlákna), potraviny i lékařství (semena a květy). Semena konopí se vyznačující jedinečnou výživovou hodnotou, danou vysokým obsahem esenciálních omega mastných kyselin (linolové, alpha-linolenové, gamma-linolenové), edestinu a dalších lehce vstřebatelných bílkovin, vlákniny, vitamínů a minerálů. To vše v optimálním poměru pro lidskou výživu. Semeno konopí zároveň obsahuje velice malý podíl nasycených tuků, nenajdeme v něm lepkovou bílkovinu gluten. Stěží se může nějaká rostlinná potravina světa měřit s výživovou hodnotou konopí.

Konopné potraviny jsou určeny všem společenským a věkovým skupinám. Obsahují látky nezbytné pro zdravý vývoj dětí i dospělých.

Díky jemné, oříškové chuti představují nejen podstatný krok směrem ke zdravému stravování, ale také chutné oživení naší kuchyně.

Důležité jsou i léčivé účinky konopí známé nejméně od 3. století př. n. l.

Látky obsažené v konopném oleji mj. posilují imunitní systém organismu, přinášejí úlevu a pomáhají urychlenému hojení při běžných zdravotních problémech, jakými jsou drobné oděrky, popáleniny, kousnutí hmyzu, různé plísně, furunkly a hnisavá ložiska, akné, výrony či zhmožděniny a další kožní choroby i alergie.

Zároveň snižují hladinu krevního tuku, cholesterolu, zamezují ucpávání cév, podporují tvorbu tkáňových hormonů, pomáhají proti onemocněním látkové výměny, jsou účinné při léčbě Crohnovy choroby, arteriosklerózy i dalších civilizačních nemocí a chorob spojených se stářím. Pomáhají při migrénách či menstruačních bolestech, podporují zdravý vývoj plodu u těhotných, příznivě ovlivňují vývoj mozku a zrakových orgánů nenarozených dětí a novorozenců…

Léčení konopným semínkem je podle vědeckých výzkumů zcela bezpečné, vysoce efektivní a bez vedlejších účinků.

K výrobě všech produktů jsou používána výhradně semena schválených odrůd konopí setého – technického, která NEOBSAHUJÍ psycho-aktivní látky delta 9 – THC (tetrahydrocannabinol).

Všechny suroviny i produkty jsou sledovány a kontrolovány příslušnými státními orgány.

Kvalitní a chuťově vyvážené výrobky. Delikatesy jsou vyráběny z přírodních surovin, bez chemických konzervantů, stabilizátorů a emulgátorů. Vše je vyráběno ručně a především srdcem, podle originálních receptur u kterých dbáno na vhodné kombinace bylinek a koření tak, aby byly chutné a zároveň i zdravé.

Prvovýrobci delikates - např. nakládaný český česnek v oleji, sušená domácí rajčata v oleji, různá čatní a jiné omáčky, pesta, marmelády a sirupy, přesnídávky a tak dále.

Ve výrobcích najdete vždy to, co očekáváte a mnohdy i více neboť se skutečně snaží být "jiní".

Jihočeské Jerky jsou sušené zauzené pásky čisté svaloviny hovězího, vepřového či kapřího masa.
A jsou výborné. Jihočeské Jerky jsou skvělá pochoutka pro všechny, kteří chtějí jíst zdravě a přitom získat dostatek energie.

Ekologické hospodářství se nachází v jedné z nejkrásnějších vinorodých oblastí jižní Moravy kterou jsou Pálavské vrchy a obec Pavlov u Dolních Věstonic.

Vinařství v certifikaci BIO bylo prvním bez souběhu a jako jediné má evropské odrůdy.

 

 

 

 

Karmella je karamelová pomazánka inspirovaná belgickou pochoutkou. Je vyrobena ze sušenek, mléka, másla a citronové šťávy. Karmella je vhodná k namazání na palačinky, tousty, jako náplň do piškotů, na slepování cukroví nebo jen tak na mlsání.

Dříve se v Čechách o nevyléčitelně nemocných říkalo: „Tomu ani Kittel nepomůže“. Dříve se medicinální vína a likéry běžně užívaly k léčení.

„nápoje, které léčí, léky, které chutnají“

 

 

Klášterní officína navazuje na tradici středověkých klášterních lékáren. Jejím cílem je znovuobjevení zapomenutých receptur a finanční podpora obnovy významného kulturního a duchovního centra Benediktinského kláštera v Rajhradě u Brna.

V roce 1465 byly založeny vinice a následně vinné sklepy. Od pol. 14. stol. se v klášteře začíná vařit pivo.V klášteře byla spravována "Rajská zahrada" s výsadbou léčivých rostlin, kterých bratři užívali k výrobě léčivých likérů, elixírů, tinktur, mastí a čajových směsí. Staleté zkušenosti s přírodními prostředky tak daly vzniknout osvědčeným harmonizovaným recepturám, které blahodárně působí i na člověka dnešní "uspěchané doby".

 

Kozí farma Dvůr Ratibořice se specializuje na produkci a prodej kozích výrobků. Značná část našich výrobků je označena značkou BIO. Více o biopotravinách.
Kozí mléko

Vliv kozího mléka na lidské zdraví a skutečnost, že sortiment výrobků z kozího mléka, se v rámci zdravé výživy na našem trhu takřka neobjevoval, byly hlavní důvody, proč jsme se v počátcích našeho podnikání v zemědělství začali věnovat chovu koz.

Kozí mléko jako součást zdravé výživy

Kozí mléko je zdravé. Účinky kozího mléka znali již staří Římané, kdy kozí mléko bylo považováno za „elixír krásy a dlouhověkosti" a bylo velmi ceněné. Dodnes se u mnoha horských národů kozí máslo s bylinkami používá jako součást řady léčebných mastí. Dlouhodobě známé léčebné účinky kozího mléka jsou podloženy i vědeckými studiemi.

Při prohlídce kozí farmy se návštěvníkům dostane výkladu o chovaných plemenech a o technologii výroby sýrů. Součástí prohlídky je i ochutnávka našich výrobků, které si kozí sýry návštěvníci mohou zakoupit v prodejně sýrů. Na výběr je cca 13 druhů čerstvých kozích sýrů.

Na naší farmě chováme plemeno koza Bílá krátkosrstá a koza Hnědá krátkosrstá. Obě jsou to česká plemena. kůzlata Koza hnědá krátkosrstá pochází z naší oblasti a proto je dobře přizpůsobena našim podhorským podmínkám. Jako zajímavost zde máme kozy Búrské původem z Afriky. Je to koza určená na maso, která se nedojí. Koza je pastevní zvíře a od jara do podzimu je celý den na pastvinách volně ve velkém stádu. V zimě se krmí senem (asi 500kg na jedno zvíře) a obilím. Nezbytnou součástí stáda je kozel, který se chová odděleně. Do stáda se pouští v době říje - v podzimních či jarních měsících. Doba březosti je 5 měsíců. Po této době se rodí 1-3 kůzlata.

V Čechách má chov koz dlouholetou tradici. V roce 1945 bylo u nás chováno asi 1,5 milionu koz. V současné době je v České republice chováno asi 35000 kusů koz. Kontrola užitkovosti, zaměřená na mléčnou užitkovost je prováděna již od roku 1927.
 

Před 4 lety začali podnikat v oblasti prodeje léčivých a chuťově ojedinělých produktů z Krkonoš a nejen z nich. Pro naše zákazníky vybíráme výrobky nejvyšší jakosti od renomovaných výrobců tuzemských i zahraničních, za jejichž kvalitu ručíme. Naše firma se mimo jiné specializuje na výrobky z brusinek, jejichž léčivé a mnoha generacemi ověřené účinky lidstvo teprve doceňuje.

Zaručujeme, že bedlivě střežíme a neustále kontrolujeme kvalitu výrobků našich dodavatelů. A věříme, že budete spokojeni i VY!!!!

Lifefood, to jsou prvotřídní ručně vyráběné produkty z nejlepších surovin v raw a bio kvalitě. Vítejte ve světě živé stravy Lifefood!
Naše raw produkty jsou bez výjimky veganské, bez lepku, bez laktózy. Neobsahují rafinovaný cukr ani žádný druh umělých sladidel - ke slazení používáme výhradně přírodní cukry obsažené v ovoci, vanilku, sirup z agáve, sirup z jakonu, karob nebo nejnověji nutričně vynikající datlový sirup. Nepřidáváme žádná aditiva ani konzervanty.
 

Uzeniny vyrábí pod značkou „LOMNIČAN“. Výroba uzenin, polotovarů a uzenářských specialit je zaměřena na produkci regionálních specialit, se kterými se úspěšně účastní soutěží pořádaných Libereckým krajem a MZaV o regionální potravinu. Výrobky dodává pod logem Regionální produkt ČESKÝ RÁJ. Ve výrobcích nenajdete žádné separáty a mnohdy ani "éčka".

Motto: "děláme to z masa"

 

 

 

 

Již před rokem 1800 byla v Lomnici nad Popelkou založena výroba těchto produktů. Největší oblibu na domácím a zahraničním trhu získaly Lomnické suchary, které jsou až do současnosti vyráběny podle originálních receptur při dodržení tradičních technologických postupů včetně ruční práce. Kvalita a jedinečnost Lomnických sucharů je zaručena rovněž pečlivým výběrem surovin používaných při výrobě.

Původ Lomnických sucharů: Dle ústního podání začal v Lomnici péci suchary již před rokem 1800 Antonín Kynčl, pekař v domě č. 6., kde nyní stojí levá polovina radnice. Rodina Kynčlova je vedena v Lomnici již od roku 1687. Je pravdou, že rodina Kynčlova se živila pekařstvím a výrobou sucharů, byla zámožná a proto Antonín Kynčl byl i purkmistrem a byl v pozemkové knize označen slovem pan.

V současnosti firma navazuje na tradici pana Kodejšky seniora, od kterého získala na 40 originálních receptur.

Mad Apple s.r.o. je prvním výrobcem cideru v České republice. Výrobou cideru se zabývá od roku 2007. Zkušenosti pro výrobu nasbírali v kolébce cideru - ve Velké Británii.

Cider Mad Apple je první český cider. Vyrobený ze 100% jablečného moštu z naší země.Osvěžující, příjemně perlivý alkoholický nápoj s chutí a vůní čerstvých jablek.

 

 

Jsme největším dodavatelem čaje matcha do gastronomických zařízení a obchodů. Matcha Tea nakupujeme přímo u japonského výrobce a čaj se pěstuje v kyotském UJI. Volíme výrobky reprezentující moderní, zdravý životní styl, přičemž se zaměřujeme na popularizaci méně známých produktů a/nebo inovativní zpracování či nabídku tradičních výrobků.

Firma Mlékárna Kopecký byla založena v roce 1999 Petrem Kopeckým a posléze v roce 2005 přešla na společnost s ručením omezeným. Nynějšími majiteli jsou manželé Irena a Petr Kopecký. V současné době zde pracuje sedm zaměstnanců.

Naše společnost Vám nabízí sýry camembertského typu - sýru ušlechtilého s pikantní příchutí po žampionech.

Naší specialitou je sýr dvouplísňový - český unikát - kdy sýr camembertského typu je doplněn roquefortovým aromatem a lehce nahořklou chutí modrozelené plísně uvnitř těsta.

Novinkou je pak sýr Popelák - kdy sýr camembertského typu zraje pod vrstvou popela, který je rostlinného původu. Popel dodává sýru aroma a jedinečný vzhled. Je vyroben takovou technologií, aby bylo odstraněno jeho pískovatění v ústech.

výrobce kvalitních moštů a ovocných šťáv, které jsou vyráběny striktně přírodní cestou, bez použití konzervačních látek a jiných chemikálií

 

 

Nestíháte si v ranním shonu připravit zdravou snídani? Nebaví Vás každé ráno snídat to samé? Omezuje Vás nabídka klasických müsli z obchodu, navíc často plných přidaného cukru a konzervantů? V tom případě pro Vás máme řešení.

Projekt Müslimánie oficiálně odstartoval v říjnu roku 2011 po více než 11 měsících intenzivních příprav a jeho smyslem je nabídnout lidem v České Republice možnost namíchat si originální bio müsli, které by zcela vyhovovalo jejich chuťovým a kvalitativním představám.

Ingredience

Základem výborně chutnajícího müsli jsou bezpochyby       kvalitní ingredience. Právě proto jsme se rozhodli používat suroviny, pocházející z ekologického zemědělství. Biopotraviny se dostávají do oběhu výhradně od prověřených farmářů a dalších zpracovatelů, kteří pravidelně procházejí striktními kontrolami. Označení "BIO" si tak na své výrobky rozhodně nemůže dát každý. Zakázáno je používání chemických látek jako jsou umělá hnojiva či jedovaté postřiky, což má vliv nejen na kvalitu produkce, ale příznivě se promítne také do životního prostředí. Při dalším zpracování se do jednotlivých výrobků nesmějí přidávat umělá sladidla, barviva ani jiné syntetické přídatné látky.

Výhradní dovoz BIO ovocných produktů Italské spol. Natura-Nuova srl. 100% ovocná pyré a šťávy.

Naše firma se specializuje na racionální výživu, makrobiotiku, bioprodukci, dietní výrobky, bezlepkovou dietu a další. Zásobujeme téměř každé větší město v ČR.

Naše výrobna splňuje všechny požadavky. U bezlepkové výroby nedochází ke kontaminaci s ostatními druhy mouky, vše je stavebně odděleno.Máme zajištěn certifikovaný mlýn na mlýnské produkty v Biokvalitě, ve kterém meleme všechny druhy mouky.

Veškeré výrobky jsou bez cukru, vajec, konzervátů, barviv. Těstoviny nejsou vyrobeny ze škrobů, ale z mouky, proto podstaně lépe chutnají. Naše výrobky poznáte podle etikety s motýlkem.

Udělejte něco pro sebe! Slaďte zdravě !!!

Natusweet
je nová řada produktů na bázi rostliny Stevia rebaudiana, jejíž původ je v Jižní Americe, kde byla po staletí používána domorodým obyvatelstvem jako sladidlo.

Natusweet je nekalorické sladidlo přírodního původu získávané z listů rostliny Stevia rebaudiana, jejíž listy obsahují sladce chutnající látky tzv. steviolglykosidy. Tyto látky mají nulovou energetickou hodnotu, nezvyšují hladinu cukru v krvi, a jsou proto ideální volbou pro diabetiky, osoby trpící vysokým krevním tlakem či bojující s nadváhou, ale především pro všechny, kteří chtějí žít zdravě.

Firma NOMINÁL působí na trhu od roku 1993 a zaměřuje se na potraviny zdravého životního stylu a specializované potraviny pro bezlepkovou a diabetickou výživu. Mezi nejznámnější výrobky patří instantní obilninové kaše NOMINA, kukuřičná strouhanka, směsi na pečení a další. Výrobky jsou vyráběny z kvalitních surovin, z nichž si některé si sami pěstují.

Společnost NUTREND je českým výrobcem sportovních doplňků výživy a potravin pro aktivní životní styl. Oblast sportovní výživy zaujímá v sortimentu společnosti NUTREND významný podíl. Velký důraz je kladen na vysoce účinné a přitom zcela legální složení všech produktů.
Každý produkt společnosti NUTREND je notifikován a nahlášeny Ministerstvu zdravotnictví ČR. Kvalitu produktů a systém vývoje a výroby ocenil také Antidopingový výbor ČR. Účinnost a funkčnost produktů je kladně hodnocena sportovci. Mezi nejvýznamnější partnerství společnosti NUTREND patří spolupráce s Českým olympijským výborem, Slovenským olympijským výborem a Českým paralympijským výborem.

Motto :

Ovčí statek říkáme raději než ovčí farma, taky raději říkáme hospodář, prostě máme rádi češtinu. Taky máme rádi tento život na vesnici, baví nás dělat rukama jídlo, tak, jak se dělá už po mnoho generací. A největší odměnou nám nejsou ani peníze ani žádná oceňění, největší odměnou je, prostě když vám náš sýr chutná. Baví nás potkávat se s různými lidmi, vzájemná setkávání nás obohacují a taky nás baví být s dětmi, navzájem se vychováváme, pomáháme si a smějeme se.

nezbývá než jen souhlasit, obdivujeme takovéhle nadšence a držíme jim palce!

V pohankovém mlýně Šmajstrla se zpracovává a balí pouze pohanka a produkty z ní, což je důležitá informace pro alergiky a lidi trpící celiakií.
Na trhu působí řada firem, které na balicích linkách zpracovávají kromě pohanky také další potraviny obsahující lepek a nemohou Vám garantovat nepřítomnost stopového množství lepku i u přirozeně bezlepkových potravin, jako je pohanka, rýže ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co do našeho pečiva dáváme a co naopak ne

 • Naše kváskové pečivo a sušenky pečeme dle zásad zdravé výživy.
 • Pečeme podle našich vlastních receptur.
 • Každá receptura je pečlivě připravena a prověřena.
 • Abychom zachovali čistotu složení našeho pečiva, nepoužíváme žádné předchystané směsi.
 • Do našeho pečiva přidáváme výhradně chlebový kvásek. Použití pravého kvásku zabraňuje nadměrnému škodlivému množení kvasinek v organismu.
 • Nepoužíváme žádné živočišné produkty. V našem pečivu nenajdete vejce, mléko ani živočišný tuk.
 • Nesladíme žádným druhem cukru. Sladkost našemu pečivu dodává rýžový sirup, přírodní ovocné šťávy a sušené ovoce.
 • Do pečiva nepřidáváme žádné rafinované cukry, konzervanty, stabilizátory, kypřící látky, ani jiné přídavné látky označovány jako „éčka".

první český výrobce BIO potravin

Podporuje a rozvíjí ekologické zemědělství, svou činností přispívá k zachování zdravé planety.

Vrací zapomenuté tradiční plodiny a potraviny do života lidí.

"Vždy, když jsme cestovali po exotických krajinách, pili jsme kokosovou vodu přímo z ořechů na pláži a litovali, že si tento přírodní a zázračný nápoj nemůžeme vychutnat i u nás doma. Zkušenosti domorodců a odborné studie nás v tomto uvažování posunuli dál a začali jsme přemýšlet, jak dostat kokosovou vodu do České republiky. Po dlouhém hledání a testování různých kokosových vod po celém světě jsme objevili nejchutnější kokosovou vodu s nejšetrnějším zpracováním na Filipínách. V roce 2012 se nám podařilo dotáhnout náš sen do konce a narodilo se Pure Coco :). Nikdy jsme nechtěli do našeho nápoje přidávat jakákoliv sladidla, barviva a jiné látky, podstatou bylo přinést autentický přírodní nápoj - 100% kokosovou vodu se všemi jejími přírodními benefity. Sami sportujeme a chtěli jsme pracovat s nápojem, kterému věříme a víme, že napomáhá zdraví a stává se výborným doplňkem stravy pro sportovce a všechny ty, kteří chtějí žít zdravě.

Přinášíme vám kousek slunce, písku, moře z vaší dovolené. Zavřete oči a vychutnávejte :) "

česká firma působící na trhu od roku 2004. Specializuje se na zvýraznění chuti potravin a nápojů chutným kořením a potravinovými doplňky. Výroba a balení veškerého zboží probíhá ručně a to za velice přísných hygienických a kvalitativních podmínek. Právě proto si koření zachovává svou přirozenou vůni a chuť.

Malý rodinný ranch a farma hospodařící podle zásad permakulturního hospodaření. Registrované BIO hospodářství, kde se dbá na to, aby všechno naše počínání bylo co nejšetrnější k přírodě.

V přípravě jsou přednášky a kurzy na různá témata týkající se permakulturního hospodaření.

Momentálně jsou na ranči k vidění: zvýšené záhonky, základy jedlého lesa, některé permakulturní techniky při chování domácích zvířat a pěstování hub.

Kurzy budou obsahovat jak teorii, tak i video ukázky a praktické ukázky. Počítá se s budováním ekologických staveb.

Zájemci o kurzy nebo o dobrovolnickou činnost, napište !

 

Ranch Srbsko byl založen roce 2004 jako malá rodinná firma milovníků koní, přírody a Českého ráje.

Na ranči jsou 4 koně - dva čeští teplokrevníci Gita a Valina a dva plnokrevníci Margit a Serious Ness. Všechny čtyři tráví dny na pastvě za rančem a milují vyjížďky po krásném okolí.

Mírně i více pokročilí jezdci si mohou přijet zajezdit. Výhodou je poloha přímo u lesa a lesních stezek a není třeba vůbec chodit po silnici.

Možností k vyjížďkám je mnoho - z těch známějších míst je možné zajet na hrad Kost, zříceninu hradu Valečov, nebo údolí Plakánek či do jiných míst plných luk, lesů, skal a rybníků.

Pro ty, co se raději vezou, je k dispozici kočár pro 5 osob.

We speak English fluently

 

http://www.ranchsrbsko.cz/

Společnost Dragons Superfoods vyrábí zdravé a živé tyčinky v mnoha příchutích. Všechny jsou bez cukru a v BIO kvalitě.

Tady roste radost. Již druhé desetiletí působí SONNENTOR na českém trhu s biopotravinami. Od počátku patřil mezi průkopníky kontrolovaného ekologického zemědělství v České republice.

Člověk nemusí chuti přírody uměle dopomáhat! Ani barviva ani aromatické přísady nebo konzervační látky nekazí chuť SONNENTORu! Úrodná půda, šetrné zacházení s přírodou a po mnoho let sbírané zkušenosti dělají produkty SONNENTOR přírodními a nezaměnitelnými potravinami.

 


 

Soyka s.r.o. je českým výrobcem čerstvých sójových nápojů a výrobků ze sóji v BIO kvalitě. Jde o rodinnou firmu, která se rozhodla vstoupit na trh se zdravou výživou na základě mnohaletých zkušeností v oblasti zdravé výživy a sójových výrobků.

Naším posláním a vášní zároveň je vyrábět čerstvé přírodní sójové nápoje a sójové produkty v BIO kvalitě a nabídnout spotřebiteli cenově dostupnou alternativu bez jakéhokoliv kompromisu v kvalitě a chuti.

Cílem společnosti je dostat značku produktů SOYKA do povědomí a především do každodenního jídelníčku lidí, které zajímá zdravý životní styl. Chceme, aby značka SOYKA byla vnímána jako symbol kvalitních čerstvých produktů z přírody.

Obchodní společnost DNM company s.r.o. byla založena v roce 1998. Její hlavní náplň je podpora zdravého životního stylu a podpora harmonického rozvoje těla, mysli a duše. Z toho důvodu zákazníkům nabízí přírodní produkty - přírodní kosmetiku, přírodní doplňky stravy, zdravou výživu, bavlněný bytový textil ...

Hlavním obchodním artiklem je ajurvédské kafe, které je originalitou na našem trhu.

Firma Stará Dáma s.r.o. byla založena roku 2002, orientovala se na moštování ovoce od pěstitelů a destilaci ovocných kvasů, obojí formou služby. V zájmu zkvalitnění služeb přibyla obchodní činnost s předchozími aktivitami související - prodej dárkového i provozního skla a osvěta pro pěstitele. Postupným zdokonalením výrobních technologií byla rozšířena služba moštování i o vlastní výrobu moštu, jeho plnění do vratných lahví a vlastní regionální distribuci (2004).

Stará Dáma přišla koncem roku 2005 s velice pestrou nabídkou ovocných šťáv a nektarů, doplněnou svařeným vínem (stačí ohřát) a ovocnými víny. Šťávy a nektary Stará Dáma, získané pouze z jakostního ovoce mechanickou cestou, podtrhují typickou chuť, vůni a barvu příslušného ovoce. Trvanlivost šťáv je docílena pouze pasterizací spojenou s osobní důslednou kontrolou bezvadnosti a původu surovin v našich malých provozech. Balení - vratné skleněné lahve (obsah 1 a 0,7 lt) umístěné v přepravkách po 6ti a plastové bagy 10 a 3 lt.

Jedná se o soukromou firmu rodinného typu. Po celou dobu své existence se zabývala výhradně zemědělskou činností a to pouze rostlinnou výrobou. Získané pozemky byly připravovány tak, že se firma mohla ke 30.9.2005 přihlásit do systému ekologického zemědělství.

Zrekonstruovaný objekt bývalého kravína slouží nyní pro uskladnění a ošetření potravin. Samotnou budovu statku postupně adaptovali, a tak vznikla sušárna bio produktů, malá výrobna vzorků biopotravin umožňující také mletí mouky na kamenném mlýnu a pečení v původní peci.

Výrobce a distributor chlazené racionální výživy. Zabývá se produkcí tradičních výrobků Dálného východu a chlazené racionální výživy, zejména pak rostlinné bílkoviny - tofu, tempeh, seitan, které jsou na světových trzích představovány již několik desítek let pro své chuťové vlastnosti, nutriční hodnoty, nízký obsah tuků, vysoký obsah bílkovin, vitamínů a vlákniny. Na rozdíl od živočišných zdrojů bílkovin neobsahují zpravidla cholesterol, toxiny, ani rezidua toxických látek. Výrobky neobsahují žádné živočišné tuky, vejce, mléko, maso, rafinovaný cukr, med ani chemická a konzervační činidla. Jejich složení je vhodné jak pro děti, tak i pro dospělé, starší generaci a vrcholové sportovce. Firma nepoužívá geneticky modifikované suroviny v žádném ze svých výrobků.

funguje na trhu od roku 1996, přes mírné rozšíření si udržela ráz rodinného podniku.
Vyrábí známé sýry jinak.

 

 

 

 

Firma zabývající se výrobou ekologicky nezávadné drogerie na přírodní bázi. Veřte, funguje to, mnohdy daleko lépe než chemie.
 

Region Bílých Karpat, kde se moštárna nachází, je velmi charakteristický svou rozmanitostí fauny i flóry. V nejnižších polohách se nacházejí úrodné půdy pro náročné hospodářské plodiny, na jižních svazích se daří vinné révě a ovocným stromům a v nejvyšších polohách už naleznete pouze pastviny pro ovce.

Suroviny pro tvorbu moštů pochází převážně od sadařů z Moravy, případně od dalších českých a slovenských pěstitelů. Celoroční dodávku moštů jsme schopni zajistit díky skladování jablek ve skladech ULO (ultra low oxygen) bez přístupu vzduchu. Měkké ovoce, které nestihneme zpracovat, zamrazíme a postupně zpracováváme až do další sezóny. Hlavním cílem je nabídnout kvalitní produkt z českých zemí českému spotřebiteli.

Nadšenec, který již několik let vyrábí chléb alternativní starou metodou. Bez jakékoli chemie a kvasnic v BIO kvalitě.

Výroba a prodej bílých a pařených sýrů a ostatních mléčných výrobků. 

Markétka vyrábí úžasné "živé" tyčinky Markolky, hned zapráší :-)

V současné době má farma cca 400 včelstev, zařízenou stáčírnu, vyvářečku vosku a jinou techniku.Naší prioritou je produkce druhových medů. V nabídce jsou jen kvaliní produkty.

 

 

 

 

Spojujeme tradiční postupy se současnými trendy v gastronomii a zdravé výživě.
 

„Pro radost ze zdraví“ to je slogan značky VETO, ale také moto činnosti celé společnosti VETO ECO s.r.o.. Na moderní japonské technologii, tradičním japonským způsobem vyrábíme tradiční i inovativní výrobky ze sóji. Z rostliny, která je v Ázii již stovky let považována za královnu plodin. Jsme zaměřeni na výrobu tofu a dalších výrobků, jejichž je tofu základem jako jsou pomazánky, karbanátky, salámy.

Vysocké zelí

Je to opradová specialita, která se pěstuje jen v okolí Vysokého , pěstitelů tohoto zelí ubývá, nyní ho pěstuje jen pár lidí, kteří by se dali zpočítat téměř na prstech jedné ruky.

Vysocké zelí je velice velice křehké , a tudíž hodně náchylné na mechanické poškození, musí se s ním zacházet velmi opatrně.

A jakou má chuť? Ta se nedá popsat, musíte ho ochutnat a ohodnotit sami . . . .

Vysocké zelí ( hlavičky ) není moc vhodné na delší skladování, i když vám vydrží při správném uskladnění i do Vánoc a déle.

Vaření piva ve Frýdlantu je poprvé zmiňováno roku 1381 a zřejmě od 16. století pak místní vrchnostenský pivovar stál na stejném místě, jako dnešní provoz. Léta rozvoje a přestaveb skončila roku 1949, kdy byla v pivovaře uvařena poslední várka. Následující desetiletí byl jeho areál nevhodně a nedostatečně využíván jako sklad sýrů a zeleniny s čímž souvisela i jeho zanedbaná údržba.

Léta chátrání skončila roku 2010, kdy objekt pivovaru zakupuje firma Terra Felix s.r.o. s cílem obnovit vaření piva ve Frýdlantu. Roku 2012 začala rekonstrukce části areálu, která má do budoucna sloužit jako školící, konferenční a kulturní centrum a samozřejmě i jako nový pivovar. S frýdlantským pivem se mohli zájemci poprvé seznámit roku 2013, který je tak považován za rok obnovení pivovaru. Pivo bylo dle našich receptur uvařeno na zakázku v jiném pivovaře, neboť provoz přímo ve Frýdlantu byl obnoven až na jaře roku 2014.

Od června 2014 mají zájemci možnost ochutnávat v blízkém i vzdálenějším okolí pivovaru pivo Albrecht vařené v obnoveném Zámeckém pivovaru Frýdlant.

Dej bůh štěstí!