Pesto z medvědího česneku 150g

Pesto z medvědího česneku
Dostupnost: 
do týdne
tip
Cena:105 Kč

Medvědi si tuto bylinku oblíbili po zimním spánku, aby pročistili zažívací trakt a získali sílu do následujících dní. Tato jarní bylina voní jemně po česneku a přímo vybízí k jarním očistám, nejen medvědy. Abychom Vám dopřáli pochutnat si a ještě takto prospět svému tělu, připravili jsme toto znamenité pesto.

Pesto z medvědího česneku můžeme použít klasicky do těstovin, nicméně najde uplatnění třeba do polévek, salátů, nádivek nebo k potření rozpečeného pečiva nebo třeba k sýru či klobásce… Velkou delikatesou je kombinace s pstruhem a když není pstruh tak třeba na plátek drůbežího nebo vepřového masa.

Křehkost a nenápadnost této bylinky je jen zdánlivá. Najdeme v ní sirné sloučeniny, silice, vitamíny a minerální látky. Podobně jako česnek setý obsahuje sloučeninu zvanou alliin s antibakteriálními účinky. Bylina je také bohatým zdrojem vitamínu C. Medvědí česnek je přírodní prostředek, který nám pomáhá k optimální látkové výměně v těle a tím zpomaluje proces stárnutí a udržuje nám svěží a bystrou mysl.

složení:

Medvědí česnek, mandle, slunečnicová semínka, mořská sůl, extra panenský olivový olej, slunečnicový olej, umeocet, (Umeocet je vyráběn ze švestek umeboshi. Je to zcela přírodní produkt, který neobsahuje žádné chemické přísady ani barviva. Je stejné kvality jako ocet vinný či jablečný. Chuť je slano-kyselá a příjemně osvěží zejména v letním období.Podporuje trávení a eliminuje únavu.)

cena za 150g