Pistáciové pesto 150g

Pistáciové pesto
Cena:190 Kč

Pistáciové pesto můžeme použít pro rychlé „vaření těstovin“. Smícháme s čerstvě uvařenou pastou a podáváme. Je pikantnější a výraznější chuti tak už nemusíme nic jiného přidávat. Dále nalezne uplatnění v kombinaci s noky, grilovanou zeleninou nebo přimícháme do kuskusu, rizota. Fantazii se meze nekladou. Výborné je s rozpečenou bagetkou třeba k sýrům. Pistáciové pesto se uplatní i v sladké kuchyni, třeba na potření závinu z listového těsta v kombinaci se supersladkou náplní např. z mandlí.
Pistáciové keře rostli divoce již před 9000 lety v suchých oblastech střední a západní Asie. V současné době se pěstují v jihovýchodní Asii a ve Středomoří, kam se dostali ve středověku. Od poloviny 19. století se pěstují i v Kalifornii.
Pistáciové pesto je z přírodních pistácií. Pistáciové oříšky jsou přímo multiminerální a vitamínovou bombou. Obsahují v průměru 55% olejů, 20% bílkovin a 15% cukrů, čímž se řadí mezi mimořádně cenné potraviny. Zvyšují naši obrany shopnost, snižují vysoký krevní tlak, redukují množství nebezpečného cholesterolu v krvi a chrání nás před rakovinovým bujením.
Složení produktu:
Přírodní pistáciové ořechy, chilli, olivový extra panenský olej, slunečnicový olej, mořská sůl, umeocet , (Umeocet je vyráběn ze švestek umeboshi. Je to zcela přírodní produkt, který neobsahuje žádné chemické přísady ani barviva. Je stejné kvality jako ocet vinný či jablečný. Chuť je slano-kyselá a příjemně osvěží zejména v letním období. Umeocet se skvěle hodí do zeleninových salátů, či k dochucení pokrmů. Podporuje trávení a eliminuje únavu.)
Ručně a šetrně vyráběné pesto, je bez chemických konzervantů, aromat, lepku, laktózy a GMO.

cena za 150g